Küberpättide tegevus on muutunud lausa epideemiliseks ja kahjud ulatuvad aastas kümnetesse miljonitesse. Et tavaliselt on kõige nõrgem lüli klaviatuuri ja tooli vahel – st inimene –, siis on Riigi Infosüsteemi Amet loonud veebiportaali, kus küberturvalisuse nõuandeid leiavad nii eraisikud, ettevõtjad, lapsevanemad kui ka avalik sektor. Infot on kirjalikult, lühikeste videotena ja teadmiste testina.
Projekt
Ole IT-vaatlik
Harivalt veebilehelt leiab Riigi Infosüsteemi Ameti küberturvalisuse nõuanded nii eraisikutele kui organisatsioonidele. Kasulik kõigile!
2024. aastal võeti ette portaali edasiarendus. Et veeb oli aja jooksul erinevatest kampaaniaveebidest kokku pandud, esines veebis palju ebaühtlust, nii et arusaamine ja kasutajakogemus olid häiritud.
Redwall võitis riigihanke ja meilt telliti kogu projekti tööde tegemine:
- projektijuhtimine ja dokumentatsiooni haldamine
- UX/UI analüüs
- parendusettepanekud kasutajamugavuse parandamiseks
- disaini kaasajastamine
- arendustööd
Analüüsi faasis teostasime lisaks audititele ka kasutajatestidega uuringu. Nii saime kinnitust hüpoteesidele ja saime vajadusel muudatusi teha.
Info leitavust parandasime sisustruktuuri kohendades.
Visuaalses disainis lähtusime olemasolevast värvipaletist. Stiili muutsime pisut pehmemaks ja sõbralikumaks, et see tavakasutajate eeldatava maitsega paremini haakuks. Lisandus ka elemente RIA uuest visuaalsest identiteedist.
Pikematel sisukatel alamlehtedel kasutatakse info paremaks omastamiseks ja huvi ülevalhoidmiseks erinevaid sisutüüpe ja visuaalseid elemente.
Ligipääsetavuse tagamine oli selle projekti puhul oluline. Tore, et ka sisuliselt on sellele mõeldud – näiteks on õppevideotel olemas transkriptsioonid.
Veebileht töötab WordPressi sisuhalduse peal. Veebi valmimise järgselt pakub Redwall ka hooldusteenust.
Mattias Valk (lähteülesanne, arendus), Marili Uuetoa (lähteülesanne, arendus), Silver Sikk (UX/UI), Richard Aljaste (testimine), Kristel Orusalu (pj)