Jäta menüü vahele

Blogi

Praktilisi näpunäited WordPressi turvalisuse suurendamiseks ja veebisaidi kaitsmiseks

Veebimaailma pidevas muutumises on sinu WordPressi veebisaidi turvamine ülioluline. Siin on käepärast mitmeid strateegiaid, millega WordPressi turvalisust tõsta. Paljusid neist soovitustest saab kiiresti rakendada, pakkudes sulle meelerahu, teades, et sinu WordPressi sait muutub potentsiaalsete sissemurdjate ja häkkerite vastu tugevamaks.

Maidu Saat

25.10.2023

WordPress on üks enimkasutatavaid sisuhaldussüsteeme veebilehtede loomiseks. Selle populaarsus tähendab ka seda, et WordPress’i veebisaidid on magusaks sihtmärgiks pahalastele. Õnneks on mitmeid praktilisi meetodeid, mida saate rakendada WordPress’i turvalisuse suurendamiseks ja oma veebisaidi kaitsmiseks pahatahtlike rünnakute eest. Selles blogipostituses jagame mõningaid näpunäiteid, mida saate kohe kasutusele võtta.

Kasuta tugevaid autentimisandmeid

Autentimisandmete tugevus on esimene kaitsekiht teie WordPress’i veebisaidi turvalisuse tagamisel. Kasutage unikaalseid ja keerulisi salasõnu, mis sisaldavad nii tähti, numbreid kui ka erisümboleid. Vältige lihtsaid salasõnu nagu “parool” või “123456”. Soovitav on kasutada pikkade kombinatsioonidega salasõnu, mis on keerulised ära arvata. Veenduge, et teie administraatori kasutajanimi ei oleks midagi lihtsalt äratuntavat, näiteks “admin”. Samuti on oluline muuta regulaarselt oma salasõnu ja mitte kasutada sama parooli mitmes erinevas kohas.

Hoidke WordPress ja pluginad ajakohasena

Vanade ja aegunud WordPressi versioonide või pluginate kasutamine võib avada tee turvariskidele. On oluline hoida oma WordPressi paigaldus alati ajakohasena, sealhulgas teemad ja lisamoodulid. Uuendused sisaldavad sageli turvaparandusi, mis aitavad kaitsta teie veebisaiti rünnakute eest. Administraatori juhtpaneelil saate kontrollida kuidas saidil läheb ja kas midagi vajab uuendamist.

Teemade ja pluginate valikul olge ettevaatlik. Kasutage ainult usaldusväärseid templiite ja lisamooduleid, sest need saavad regulaarselt värskendusi ja kui peaks tekkima olukord, kus leitakse turvaauk, siis need moodulid saavad kõige kiiremini parandatud versiooniuuenduse.

Vältige kahtlaseid allikaid ja piraatversioone kuna need võivad sisaldada turvariske ja pahavara. Google abil on võimalik leida veebilehti, mis pakuvad teatud arvu mooduleid ühe suure pakina ja valdavalt väga odava hinnaga (alates 5€ ). See peaks olema kõigile üks suur punane lipp, sest sageli ei saa isegi ühte moodulit, isegi usaldusväärsest allikast, sama raha eest. Sellised pakid sisaldavad sageli muudetud faile, mis 99% ajast käituvad pahatahtlikult. Turvalisemaks valikuks on kasutada ametlikke WordPress’i teemasid ja lisamooduleid või tunnustatud arendajate loodud lahendusi.

Piira sisselogimiskatseid

Üks levinumaid viise, kuidas häkkerid proovivad WordPressi saiti rünnata, on läbi automatiseeritud sisselogimiskatsete. Nad proovivad mitmeid kombinatsioone kasutajanimedest ja paroolidest, et leida õige ja saada juurdepääs sinu saidile.

Selle riski vähendamiseks saad kasutada spetsiaalseid pluginaid, mis piiravad sisselogimiskatseid ja blokeerivad automaatsed ründed. Üks selline plugin on näiteks “Limit Login Attempts Reloaded”, kuid on ka teisi võimalusi. Selle pluginaga saad seadistada mitu parameetrit, näiteks:

  • Lubatud sisselogimiskatsete arv: Saad määrata, mitu korda ühe IP-aadressiga saab sisselogimist proovida enne blokeerimist.
  • Blokeerimise kestus: Saad määrata, kui kauaks IP-aadress blokeeritakse pärast liiga paljude ebaõnnestunud sisselogimiskatsete tegemist.
  • Whitelistimine: Saad lisada IP-aadresse, mis ei ole blokeeritud, näiteks oma kontori IP-aadressid.

Sisselogimiskatsete piiramine aitab oluliselt vähendada automaatsete rünnete tõenäosust, kuna see tekitab häkkeritele lisatõkkeid ja sunnib neid kasutama täiendavat aega ja ressursse, et proovida üksikuid kombinatsioone. See annab sulle rohkem aega märgata ja reageerida võimalikele rünnakutele.

On oluline, et seadistaksid sellised piirangud mõistlikul tasemel, et mitte takistada oma legitiimsetel kasutajatel sisselogimist. Samuti võid kaaluda kasutajanimede ja paroolide tugevusnõuete kehtestamist ning kaheastmelist autentimist, et veelgi tugevdada sisselogimisturvalisust.

Keela failide redigeerimine ehk muutmine halduse poolelt

WordPressi juhtpaneelil on vaikimisi võimalus redigeerida teema- ja pluginafaile. See võib olla ohtlik, kui häkker saab juurdepääsu administraatori kontole. Selle riski vähendamiseks võid lisada järgmise koodirea oma wp-config.php faili, mis keelab failide redigeerimise:

define('DISALLOW_FILE_EDIT', true);

Kui soovid tulevikus faile redigeerida, pead neid muudatusi tegema otse serveri kaudu, kasutades FTP (File Transfer Protocol) või mõnda failihaldustööriista. See tagab, et ainult usaldusväärsed isikud, kellel on otsejuurdepääs serverile, saavad faile muuta. See meetod aitab vähendada ohtu, et häkkerid pääsevad WordPressi administraatori konto kaudu failidesse ja pluginatesse sisse ning teevad sinu veebisaidiga pahandust.

Varunda oma veebisaiti regulaarselt

Regulaarne varundamine on oluline osa veebisaidi turvalisusest. Looge süsteem, mis automaatselt varundab teie veebisaidi failid ja andmebaasi välisele asukohale. Ideaalis peaksid varukoopiad olema salvestatud eraldi serverisse, pilveteenusesse või mõnda muusse turvalisse asukohta. Kui midagi peaks valesti minema, võite kiiresti taastada viimase töötava varukoopia ning vältida andmete kaotust või pahavara tagajärgi. Varundamisest ja uuendamisest räägib lähemalt antud blogipostitus.

Lisa täiendavat turvakaitset

Lisaks eelmainitud meetmetele saate rakendada täiendavat turvakaitset oma WordPress’i veebisaidile. Näiteks võib paigaldada tulemüüri, mis jälgib ja blokeerib pahatahtlikke IP-aadresse, piirates seeläbi ründajate juurdepääsu teie veebisaidile. Samuti on soovitatav kasutada SSL-sertifikaati, et luua turvaline ühendus oma veebisaidiga. Pahavara skannerid ja pahavara tuvastamise teenused aitavad teil avastada ja eemaldada pahatahtlikke skripte või faile, mis võivad teie veebisaidil varjul olla.

Kokkuvõte

WordPress’i turvalisuse suurendamine ja veebisaidi kaitsmine nõuab pidevat tähelepanu ja hoolikat jälgimist. Järgides ülaltoodud praktilisi näpunäiteid, saate oluliselt vähendada oma veebisaidi turvariski ning kaitsta seda pahatahtlike rünnakute eest. Olge teadlik turvauuendustest, valige usaldusväärsed teemad ja lisamoodulid ning ärge unustage regulaarselt varundada. Mida paremini teie veebisait on kaitstud, seda rohkem saate keskenduda oma sisu loomisele ja oma äri kasvatamisele.

Otsid hooldusteenust?

Soovid, et uuendamisega seotud töösid teostaksid oma ala spetsialistid? Redwall pakub kvaliteetset ja läbimõeldud hooldusteenust.

👋 Kirjuta meile info@redwall.ee või helista 776 9222.

Lepime kokku (video)kohtumise, et tutvuda, rääkida teie vajadustest ja ootustest ning sellest, kuidas saame abiks olla.