Aparaaditehase suvelõpu-festivalil toimuva Galeriide öö raames on taas ka meil Redwalli kontorigaleriis ja II korruse koridoris aeg esitleda kaht maalikunstnikku. Kuigi mõlemad on veel üsna oma kunstnikutee alguses, siis tundub, et kumbki on leidnud oma teema ja stiili. Üks on naivistlikult nunnu ja unenäoline, teine abstraktne, tundlik ja mediteeriv. Allpool kirjutavad nad endist pisut ise.
Kadri Kosk „Puulane, kuulane ja muulane“
Käesoleva näituse pildid on valminud enamasti 2021. aasta jooksul. Näituse nimi iseloomustab minu loomingut laiemalt. Peategelasteks maalidel on karakterid, kes ei ole tihtipeale 100% realistlikud, vaid miskitmoodi tavaeluga nihkes. Nad ongi kuulased, puulased, lehtlased ja teised, kes on paigutunud naivistliku ja realistliku maailma piiripeale. Maalidel kujutatav sünnib igapäevastest siirastest tähelepanekutest, mida pakub minu hinnangul kas õnneks või õnnetuseks meie tragikoomiliseks muutunud tänapäev. Katsun näha maailma ikka rohketes värvides ja sellisena ta läbi teatava reaalsuse nihestamise lõuendile ka jõuab.
Liisi Toom „Kus on loogika?“
Redwalli kontorigalerii näitusel on üleval peamiselt uuemad tööd, kus riskimine/läbikukkumine on olnud suurem, aga samavõrra ka rahulolu ja tulemus uudsem ja teistsugusem. Näitus esitab küsimuse „Kus on loogika?“ sest abstraktne kunst võib olla ühtaegu mittemidagiütlev ja elumuutev kogemus. Kes ütleb, mis käib kokku ja mis mitte? Milliseid (kunsti)reegleid tuleb täita ja milliseid lõhkuda?
Liisi Toom (snd 1982) on õppinud Tartu Ülikoolis kommunikatsiooni ja psühholoogiat ning töötab igapäevaselt psühholoogia valdkonna coachi ja lektorina. Kunsti juurde jõudis 2019. aastal, tutvudes Eesti naisabstraktsionistide (Hinn, Liivat) töödega, mis jätsid sügava mulje. Ta alustas õpinguid Robert Suve kunstistuudios (2019) ja samal ajal läbis Museum of Modern Art veebipõhise kursuse “In the Studio: Postwar Abstract Painting“ Corey D’Augustine’i juhendamisel. Peamiselt siiski õpib ise, katsetades erinevaid tehnikaid ja stiile. Toomi abstraktid on vaade riskidele, muutustele ja kaasaja muutlikkusele vastusena tekkivatele emotsioonidele.